bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online Pe HaiSaRadem.ro vei gasi bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online. Nu ne crede pe cuvant, intra pe HaiSaRadem.ro ca sa te convingi.

PROBE DE APTITUDINI PENTRU ADMITEREA IN LICEU Admiterea in clasa a IX-a in anul scolar 2005-2006 se face pe baza sustinerii a 3 probe de aptitudini de catre elevii care au obtinut certificat de capacitate. MUZICA Sectia instrumentala Proba I * o gama fara partitura, la alegerea comisiei, din 4 game propuse de candidat; * un studiu pe note, la alegerea comisiei, din 4 studii propuse de candidat; * un studiu fara partitura la alegerea candidatului. Proba a II-a * 2 parti dintr-o lucrare/piesa muzicala preclasica, la alegerea candidatului, fara partitura; * o lucrare/piesa muzicala de factura clasica, romantica, romaneasca sau moderna, la alegerea candidatului, executata fara partitura. Proba a III-a * auz melodic, constand in intervale simple si compuse pana la decima si solfegiu la prima vedere, pe baza de bilete de examen; * dicteu melodic de 12-16 masuri. Sectia teoretica Proba I * auz melodic, constand in intervale simple si compuse pana la decima si auz armonic: bicorduri pana la octava, trisonuri majore si minore. Proba a II-a * dicteu melodic de 12-16 masuri. Proba a III-a * recital instrumental in cazul in care elevul a studiat anterior unul din instrumentele orchestrei simfonice; * trei piese vocale din genuri diferite in cazul in care nu a studiat nici un instrument muzical. ARTA VIZUALA Proba I Proba de perceptie vizuala Proba a II-a Proba de creativitate.
ADMITEREA IN LICEU
- PLAN DE SC
- CONTACT
- COMISII METODICE
- REZULTATE
- RESURSE
- ARGUMENT
- ADMITERE
- VOTEAZA !!!
- GLAERIE FOTO

CabanovaXL Flash Site Builder. Site web, domeniu .com,.net si hosting gratuit. Fa-ti propriul homepage.